Béke Ligeti Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

A múlt...
Mindennapi életünk
Rendezvény
2012/2013. tanév

PÁLYÁZATOK

ÁLLÁSHIRDETÉSI

Fel Bemutatkozunk Programok Könyvtár Rendezvények Minőségirányítás Alapítvány Dokumentumok Közzétételi lista Hírek,közlemények

Programjaink, EREDMÉNYEINK:

2019/2020 tanév

Szeptember 25.

Lentiben rendeztük a tanév első diákolimpiai versenyét

A labdarúgó megyei fordulóra 7 csapat nevezett, és versengett a dobogós helyekért.

2 korcsoportban/ III.-IV, V./ játszottak a csapatok.

A rendezvényt a Móricz Iskola igazgatója Szabóné Zakó Krisztina nyitotta meg, aki a mozgás fontosságát hangsúlyozta majd Sziver Krisztina a Fodisz koordinátora az edzők világnapja alkalmából szólt az edzői munka fontosságáról. Kovács Béla labdarúgó bíró ismertette a szabályokat, majd a sportszerű játékra hívta fel a figyelmet. A megnyitó után közös speciális sportági bemelegítést tartott a Móricz Egymi új testnevelője Gaál László, aki sikeres labdarúgójátékos volt. A jó hangulatú rendezvényen a következő sorrend alakult ki.

Eredmények:

III.IV.kcs.

1.      Zalakomári Általános Iskola

2.      Zöldmező Iskola- Keszthely

3.      Móricz Iskola- Lenti

4.      Béke Ligeti Iskola- Zalaegerszeg

V. kcs.

1.     Zöldmező Iskola- Keszthely

2.     Szivárvány EGYMI - Nagykanizsa

3.     Béke Ligeti Iskola- Zalaegerszeg

Sportoltunk a tanévnyitón

A Fogyatékosok Országos Diák és Szabadidősport Szövetsége, a FODISZ megyei tagszervezete, a Zala Megyei Speciális Sportszövetség 2019. szeptember 11. én Zalaegerszegen rendezte meg Liget kupa néven a Nyárbúcsúztató- tanévnyitó rendezvényét.

A résztvevőket Sziver Krisztina a Fodisz megyei koordinátora köszöntötte, és örömmel jelentette be, hogy újabb sportág kerülnek bevezetésre a diákolimpiai versenyrendszerbe, majd, Herold József, a Béke Ligeti Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola és EGYMI intézményvezetője nyitotta meg a rendezvényt. Hangsúlyozta: a sport lényege leginkább abban rejlik, hogy saját határainkat feszegetve örömünket leljük a mozgásban.

Ezután a mozgásé, sporté volt a főszerep, melyen visszaidéztük a nyáron megrendezett vívó- és kerekesszékes vívó világbajnokságot. A megyéből érkező közel 50 sportoló és felkészítőik, csapat és közösségépítő élményállomásokon mérték össze tudásukat, majd a Kerekesszékes vívás sportággal ismerkedtek meg a zalaegerszegi Vívó Egylet jóvoltából.. Miszori Béla, és Dr Matyovszky Balázs vivő edzők és tanítványai látványos elméleti, és gyakorlati bemutatói után ki is próbálhatták ezt a sportot k a különböző sérülésspecifikummal élő diákok.

A főszervező, Czigány Judit testnevelő a rendezvény végén minden sportolónak sikeres 2019/2020-as speciális sportévadot kívánt!

2018/2019 tanév

Kölyök atlétika - 2019. február 26.

A Magyar Parasport Napja –Február 22.

2019. február 22-én- Szalagavató

Esti órákban végzős tanulóink szalagavató ünnepsége

2019. február 22-én-Farsang

Iskolai farsangi mulattság

2018. december 06.

Országos terematlétikai verseny-Budapest

2018. december 05.

Vidám hangulatú Mikulás sportdélután

Immár ötödik alkalommal járt a Mikulás sport délutánunkon.

A megnyitón hangosan üzentünk a Télapónak, hogy hallja, hogy a zalai diákok sportosak, fontos nekik az egészség, a mozgás, a jókedv.

Vidám bemelegítés után, sor és váltóversenyek következtek, majd a csapatjátékok kaptak főszerepet.

A rendezvényen részt vevő   45 sportoló  mind  győztes volt, így egyformán aranyérmet, édességet kaptak a télapótól.

Köszönet a szervezőknek!

2018. december 01.

Parasportnap-Nagykanizsa

2018. november 13.

Megyei terematlétika

Terematlétikai eredmények

2018. szeptember 25.

Lentiben rendeztük a tanév első diákolimpiai versenyét

2018. szeptember 21.

Tanévnyitó

2018. szeptember 11.

Sporttal nyitottuk meg a 2018/2019 sportévadot Zalaegerszegen!

Beszámoló

2017/2018 tanév

2018. Június 1.

ELBALLAGTUNK!