Béke Ligeti Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Fejlesztőpedagógia
Gyógypedagógia
Pedagógia
Pszichológia
Aktuális programok
Új könyvek

PÁLYÁZATOK

ÁLLÁSHIRDETÉSI

Fel Bemutatkozunk Programok Könyvtár Rendezvények Minőségirányítás Alapítvány Dokumentumok Közzétételi lista Hírek,közlemények

KÖNYVTÁRUNK

Könyvtárunk 1977 óta működik az iskolában. Gyűjteményünkkel, szolgáltatásainkkal az intézményben folyó oktató-nevelő munkát segítjük.

Barátságos miliőben, modern oktatástechnikai eszközökkel állunk a tanulók, tanárok rendelkezésére az információszerzésben.

Támogatjuk a módszertani központ szakmai működését, a városi gyógypedagógusok pedagógiai munkáját.

Esélyegyenlőséget biztosítunk az intézményben tanuló, többségében hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő diákok számára.

A pedagógusok munkájához, fejlődéséhez és továbbképzéséhez szakmailag megfelelő információs hátteret biztosítunk.

Szolgáltatásaink:

• Az iskolai könyvtár legfőbb feladata, hogy a tanítás ideje alatt és a tanítási órákon kívül lehetővé tegye gyűjteménye használatát.

•  Alsó tagozattól kezdődően a szakiskolás évfolyamokig csoportos könyvtári foglalkozásokat szervezünk. Játékos könyvtárhasználati órákkal alapozzuk meg olvasóvá nevelésüket.

• Sajátos eszközeinkkel segítjük az iskola felzárkóztató, tehetséggondozó programjának megvalósulását.

• A délutáni napközis foglalkozások, szabadidős tevékenységek rendszeres színtere könyvtárunk.

Speciális szolgáltatásaink:

• Gyógypedagógiai szakirodalom gyűjtése, gondozása (tanulási zavarok felismerése, terápiája; tanulásban akadályozott- és értelmileg akadályozott tanulók oktatása; fejlesztőpedagógiai kiadványok; logopédiai oktatócsomagok; stb.)

• Szakfolyóiratok:

• Gyógypedagógiai Szemle

• Fejlesztőpedagógia

• A város gyógypedagógusai számára:

o       Olvasótermi könyvtárhasználat

o       Fénymásolási lehetőség

Könyvtári nyitva tartás:

Igazodik az iskola működési rendjéhez, az adott tanév órarendjéhez.

A könyvtár mindennap várja az itt tanuló gyerekeket, itt tanító pedagógusokat.

Elérhetőségünk:

Telefon/fax: 92-510-888

Mobil: 30/ 823-0594

E-mail: konyvtar@bekeligeti-zala.sulinet.hu

Honlap ] Bemutatkozunk ] Programok ] [ Könyvtár ] Rendezvények ] Minőségirányítás ] Alapítvány ] Dokumentumok ] Közzétételi lista ] Hírek,közlemények ]