Béke Ligeti Általános Iskola,

[ dokumentumok ]     [ Közzétételi lista ]         [ hírek ]

KÖNYVTÁRUNK

[ Programok, rendezvények ]

Könyvtárunk 1977 óta működik az iskolában. Gyűjteményünkkel, szolgáltatásainkkal az intézményben folyó oktató-nevelő munkát segítjük.

Barátságos miliőben, modern oktatástechnikai eszközökkel állunk a tanulók, tanárok rendelkezésére az információszerzésben.

Támogatjuk a módszertani központ szakmai működését, a városi gyógypedagógusok pedagógiai munkáját.

Esélyegyenlőséget biztosítunk az intézményben tanuló, többségében hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő diákok számára.

A pedagógusok munkájához, fejlődéséhez és továbbképzéséhez szakmailag megfelelő információs hátteret biztosítunk.

Szolgáltatásaink:

• Az iskolai könyvtár legfőbb feladata, hogy a tanítás ideje alatt és a tanítási órákon kívül lehetővé tegye gyűjteménye használatát.

•  Alsó tagozattól kezdődően a szakiskolás évfolyamokig csoportos könyvtári foglalkozásokat szervezünk. Játékos könyvtárhasználati órákkal alapozzuk meg olvasóvá nevelésüket.

• Sajátos eszközeinkkel segítjük az iskola felzárkóztató, tehetséggondozó programjának megvalósulását.

• A délutáni napközis foglalkozások, szabadidős tevékenységek rendszeres színtere könyvtárunk.

Speciális szolgáltatásaink:

• Gyógypedagógiai szakirodalom gyűjtése, gondozása (tanulási zavarok felismerése, terápiája; tanulásban akadályozott- és értelmileg akadályozott tanulók oktatása; fejlesztőpedagógiai kiadványok; logopédiai oktatócsomagok; stb.)

• Szakfolyóiratok:

• Gyógypedagógiai Szemle

• Fejlesztőpedagógia

• A város gyógypedagógusai számár:

o       Olvasótermi könyvtárhasználat

o       Fénymásolási lehetőség

Könyvtári nyitva tartás:

Igazodik az iskola működési rendjéhez, az adott tanév órarendjéhez.

A könyvtár mindennap várja az itt tanuló gyerekeket, itt tanító pedagógusokat.

Városi pedagógusok számára a 2011/2012-es tanévben a nyitva tartás:

kedd és csütörtök  12.30 -13.30

Elérhetőségünk: